Short Course Grand Prix I

Licensed to National Aquatic Centre Suva Fiji - Site License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 8.0 18/07/2022 02:21 PM
                  Short Course Grand Prix 1 2022 - 16/07/2022                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 11-12 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kirarock, Roxanne         11 Babale                    NT   24:37.76  
  2 Bai, Merewai              11 Barracudas          26:30.56   24:58.72  
 
Event 1  Girls 13-14 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mara, Litea               14 Dolphins            23:47.75   22:17.81  
  2 Kirarock, Allana          13 Babale                    NT   25:44.46  
 
Event 1  Women 17 & Over 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonerogo, Esther          17 Barracudas          21:19.44   21:28.42  
  2 McGowan, Joan             18 Barracudas          20:13.02   21:33.99  
 
Event 1  Boys 11-12 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samaratunga, Losith       12 Barracudas                NT   24:35.65  
  2 Ho, Kristen               11 Great White               NT   24:37.00  
  3 Wedlock, Jordan           12 Great White               NT   26:49.96  
  4 Samuelu, Tilden           12 Great White               NT   29:30.81  
 
Event 1  Boys 13-14 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rova, Jeremiah            13 Barracudas          23:54.12   22:24.99  
  2 Coffin, Anselm            14 Great White               NT   22:39.82  
  3 Wilson, Ethan             13 Great White               NT   23:47.64  
  4 Ravudi, Asesela           14 Orca                      NT   24:50.83  
 
Event 1  Men 17 & Over 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendis, Hapuarachchige    17 Babale                    NT   23:19.02  
  2 Bai, Jonetani             17 Barracudas                NT   25:10.68  
 
Event 2  Girls 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khelan, Grace             10 Orca                      NT      42.20  
  2 Sigadua, Ruth             10 Babale                    NT      48.10  
  3 Bai, Atelini               9 Barracudas             56.52      48.65  
  4 Osborne, Makare            9 Barracudas           1:07.67      51.59  
  5 Vulivuli, Rose            10 Marlin Bluez              NT      57.22  
  6 Rai, Marissa              10 Dolphins                  NT      58.63  
  7 Bilo, Marybernard          9 Great White               NT    1:01.79  
  8 Wedlock, Katarina          9 Great White               NT    1:24.22  
 
Event 2  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonerogo, Abigail         12 Barracudas             40.81      36.98  
  2 Osborne, Kakala           12 Barracudas             46.81      38.17  
  3 Chute, Laura              12 Dolphins                  NT      40.11  
  4 Smith, Keiko              12 Orca                   46.50      41.59  
  5 Robinson, Nancy           12 Great White               NT      41.85  
  6 Aisake, Hazelyn           12 Great White               NT      43.61  
  7 Waqa, Rantafa             12 Marlin Bluez           58.35      44.83  
  8 Biumaiwai, Lale           11 Marlin Bluez           58.05      49.16  
  9 Qaranivalu, Yvonne        11 Barracudas                NT      51.11  
 10 Ho, Amber                 12 Great White               NT      54.20  
 11 Sauraraa, Naomi           11 Barracudas                NT      57.61  
 
Event 2  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mara, Litea               14 Dolphins               40.47      35.75  
  2 Naisara, Matelita         13 Marlin Bluez           39.11      36.03  
  3 Kwong, Theola             14 Marlin Bluez           40.87      37.23  
  4 McGowan, Constance        13 Barracudas             41.81      37.34  
  5 Khelan, Faith             13 Orca                      NT      42.61  
  6 Rai, Manisha              13 Dolphins               48.83      43.38  
  7 Mawi, Emily               14 Orca                   42.96      43.96  
  8 Leca, Ateca               14 Marlin Bluez           48.10      45.68  
  9 Paulo, Jaylene            13 Barracudas                NT      50.08  
 10 Paulo, Henrietta          13 Barracudas                NT      50.14  
 11 Vulivuli, Martina         14 Marlin Bluez              NT      52.21  
 12 Delai, Abigail            14 Barracudas                NT    1:03.66  
 -- Vereivalu, Adi Salote     14 Dolphins               44.48         DQ  
 -- Eyre, Marayka             13 Dolphins               55.12         DQ  
 -- Somerville, Lorraine      13 Great White               NT         DQ  
 
Event 2  Women 15-16 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tudreu, Faith             16 Orca                   38.98      34.46  
  2 Lanyon, Geradyne          16 Makos                  36.03      37.28  
  3 Smith, Imelda             15 Orca                   41.53      37.42  
  4 Wakeman, Gemma            15 Makos                     NT      38.63  
  5 Rotuisolia, Adi Fulori    16 Marlin Bluez           48.84      39.42  
  6 Kwong, Charis             15 Marlin Bluez           40.41      39.91  
  7 Rakaria, Aditanaivua      15 Barracudas             45.79      44.82  
  8 Qaranivalu, Adi Elenoa    15 Barracudas                NT      52.69  
 
Event 2  Women 17 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lagonilakeba, Ofa         17 Makos                  33.76      35.25  
  2 Naivalu, Ro Wakanivugaya  20 Seals                  33.98      36.51  
 
Event 2  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwong, Thaddeus           12 Marlin Bluez           37.65      34.76  
  2 Cornish, Seth             11 Barracudas             50.40      40.87  
  3 Qeleni, Viliame           12 Marlin Bluez           59.20      49.24  
  4 Hill, Moroni              11 Barracudas                NT      53.67  
  5 Daulakeba, Ratu Meli      12 Great White               NT    1:01.25  
  6 Powell, Aunese            11 Great White               NT    1:05.83  
  7 Raikabakaba, Niuselu      12 Marlin Bluez              NT    1:08.88  
 -- Tavuyara, Levani          11 Babale                    NT         DQ  
 
Event 2  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aisake, Lorenzo           13 Great White               NT      36.77  
  2 Rova, Jacob               13 Barracudas             41.33      36.95  
  3 Wilson, Ethan             13 Great White               NT      38.72  
  4 Cocker, Ratu Ratavo       13 Babale                    NT      39.26  
  5 Tawake, Apimeleki         14 Marlin Bluez           45.19      39.93  
  6 King, Finley              13 Barracudas                NT      42.64  
  7 Rotuisolia, Ratu Leone    14 Marlin Bluez           43.65      42.76  
  8 Kalounivalu, Senivalati   13 Barracudas                NT      43.01  
  9 Raikabakaba, Josua        14 Marlin Bluez              NT      44.76  
 10 Qaranivalu, Ratu Eparama  13 Barracudas                NT      53.14  
 11 Qaranivalu, Ratu Viliame  13 Barracudas                NT      53.86  
 
Event 2  Men 15-16 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tokona, Erik              15 Marlin Bluez           34.14      32.02  
  2 Brown, Jason              15 Marlin Bluez           43.99      37.92  
  3 Tokona, Zion              15 Marlin Bluez              NT      39.38  
  4 Koroi, Rafaele            16 Marlin Bluez           41.44      39.75  
  5 Seru, Tuimasi             15 Marlin Bluez           47.35      42.16  
 -- Grace, Joshua             15 Orca                      NT         DQ  
 
Event 2  Men 17 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sau, William              17 Marlin Bluez           42.69      33.71  
  2 Leca, Paul                17 Marlin Bluez           38.15      34.87  
  3 Caine, Aiden              17 Tritons                34.06      36.82  
  4 Bai, Lasarusa             17 Barracudas             41.47      41.41  
 
Event 3  Girls 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bilo, Marybernard          9 Great White               NT    2:01.45  
 -- Sigadua, Ruth             10 Babale                    NT         DQ  
 -- Barratt, Rebekah          10 Dolphins                  NT         NS  
 
Event 3  Girls 11-12 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tiatia, Isla              12 Makos                1:40.03    1:33.77  
  2 Tavuyara, Hannah          12 Dolphins             1:48.79    1:45.37  
  3 Robinson, Nancy           12 Great White               NT    1:46.24  
  4 Leca, Salote              11 Marlin Bluez         2:05.27    1:52.63  
  5 Sauraraa, Naomi           11 Barracudas                NT    2:06.20  
 
Event 3  Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faasau, Heilala-O-Waterv  14 Orca                      NT    1:31.44  
  2 Vatubua, Jonalese         14 Marlin Bluez         1:37.17    1:31.86  
  3 McGowan, Constance        13 Barracudas                NT    1:32.05  
  4 King, Miley               14 Barracudas           1:27.06    1:32.51  
  5 Erasito, Marleeana        13 Barracudas           1:35.44    1:32.52  
  6 Smith, Katelyn            13 Orca                 1:44.85    1:32.82  
  7 Vakatawa, Sainimere       13 Marlin Bluez         1:56.97    1:46.38  
  8 Rakaria, Louise           13 Barracudas           1:51.60    1:48.33  
  9 Paulo, Jaylene            13 Barracudas                NT    2:07.04  
 -- Delai, Abigail            14 Barracudas                NT         DQ  
 
Event 3  Women 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mudunasoko, Kelera        15 Barracudas           1:19.31    1:14.62  
  2 Biumaiwai, Mere           16 Marlin Bluez         2:07.85    1:46.56  
  3 Qeleni, Varanisese        15 Marlin Bluez         2:07.58    1:46.76  
  4 Sharma, Trisha            16 Great White               NT    2:09.12  
 
Event 3  Women 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rova, Rosemarie           19 Barracudas           1:17.16    1:18.78  
  2 Mawi, Tia                 17 Orca                 1:21.91    1:23.31  
  3 Rotuisolia, Adi Filomena  18 Marlin Bluez         1:36.09    1:36.82  
 
Event 3  Boys 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keli, Elias               10 Great White          2:06.10    1:41.54  
  2 Reiher, Niko              10 Babale               2:11.84    1:47.19  
  3 Croker, Anetekini          9 Marlin Bluez         2:18.41    1:57.41  
  4 Thomas, Ethan             10 Great White               NT    2:02.32  
 
Event 3  Boys 11-12 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samson, Tahune            12 Makos                2:08.57    1:29.68  
  2 Kwong, Thaddeus           12 Marlin Bluez         1:47.65    1:32.36  
  3 Wedlock, Jordan           12 Great White          1:50.53    1:33.57  
  4 Croker, Josaiah           12 Marlin Bluez         1:43.38    1:38.76  
  5 Elliot, Ayden             12 Great White          2:00.20    1:39.28  
  6 Erasito, Peter            11 Barracudas           2:01.25    1:44.93  
  7 Tawake, Solomoni          11 Marlin Bluez         2:33.96    2:10.77  
 -- Younger, Jamesa           12 Marlin Bluez         1:58.04         DQ  
 -- Naisara, Mikaele          11 Marlin Bluez         1:52.68         DQ  
 -- Powell, Aunese            11 Great White               NT         DQ  
 -- Tavuyara, Levani          11 Babale                    NT         DQ  
 -- Daulakeba, Ratu Meli      12 Great White               NT         DQ  
 -- Samuelu, Tilden           12 Great White               NT         DQ  
 
Event 3  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cornish, Alfred           13 Barracudas           1:26.26    1:19.51  
  2 Aisake, Lorenzo           13 Great White               NT    1:29.29  
  3 Underwood, Christian      14 Great White          1:55.88    1:31.74  
  4 Marrittius, Jordan        13 Great White          2:09.19    1:44.37  
  5 Kolinisau, Jofiliti       13 Marlin Bluez              NT    1:51.36  
  6 Puamau, Sowane            13 Marlin Bluez              NT    1:52.94  
 
Event 3  Men 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tokalautawa, Keona-Afa    16 Barracudas           1:22.95    1:22.51  
  2 Jinlin, Song              16 Barracudas                NT    1:34.28  
 
Event 3  Men 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faktaufon, Jeremiah       18 Dolphins             1:08.69    1:12.88  
  2 Mara, Keith               17 Dolphins             1:19.88    1:15.41  
  3 Erasito, Hefu             18 Barracudas           1:14.59    1:16.63  
  4 Bose, Abraham             17 Barracudas           1:20.55    1:21.56  
  5 Mendis, Hapuarachchige    17 Babale                    NT    1:34.76  
  6 McBride, Timothy          18 Marlin Bluez              NT    1:42.09  
  7 Lutuvakula, Sakiusa       18 Marlin Bluez              NT    1:59.77  
 
Event 4  Girls 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khelan, Grace             10 Orca                      NT    1:19.25  
  2 Sigadua, Ruth             10 Babale                    NT    1:29.56  
  3 Rai, Marissa              10 Dolphins                  NT    1:31.89  
  4 Bai, Atelini               9 Barracudas           1:52.03    1:35.44  
  5 Osborne, Makare            9 Barracudas           2:04.47    1:38.68  
  6 Vulivuli, Rose            10 Marlin Bluez              NT    1:42.23  
 
Event 4  Girls 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonerogo, Abigail         12 Barracudas           1:14.05    1:10.29  
  2 Chute, Laura              12 Dolphins             1:26.09    1:12.18  
  3 Kirarock, Roxanne         11 Babale                    NT    1:13.31  
  4 Osborne, Kakala           12 Barracudas           1:32.40    1:13.94  
  5 Smith, Keiko              12 Orca                 1:46.47    1:14.26  
  6 Aisake, Hazelyn           12 Great White               NT    1:22.57  
  7 Tavuyara, Hannah          12 Dolphins             1:50.27    1:22.99  
  8 Ho, Amber                 12 Great White               NT    1:29.54  
  9 Qaranivalu, Yvonne        11 Barracudas                NT    1:36.72  
 10 Sauraraa, Naomi           11 Barracudas                NT    1:39.18  
 
Event 4  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Naisara, Matelita         13 Marlin Bluez         1:12.24    1:04.89  
  2 Vereivalu, Adi Salote     14 Dolphins                  NT    1:20.42  
  3 Eyre, Marayka             13 Dolphins             1:41.44    1:23.05  
  4 Mawi, Emily               14 Orca                 1:17.73    1:23.82  
  5 Khelan, Faith             13 Orca                      NT    1:24.92  
  6 Paulo, Henrietta          13 Barracudas                NT    1:40.43  
  7 Somerville, Lorraine      13 Great White               NT    1:43.11  
  8 Paulo, Jaylene            13 Barracudas                NT    1:45.95  
  9 Vulivuli, Martina         14 Marlin Bluez              NT    1:47.31  
 10 Delai, Abigail            14 Barracudas                NT    1:54.15  
 
Event 4  Women 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Verebasaga, Patricia      15 Barracudas           1:05.85    1:03.17  
  2 Bai, Vivita               15 Barracudas           1:06.25    1:06.25  
  3 Lanyon, Geradyne          16 Makos                1:08.02    1:09.63  
  4 Wakeman, Gemma            15 Makos                     NT    1:12.81  
  5 Rotuisolia, Adi Fulori    16 Marlin Bluez              NT    1:19.67  
  6 Qaranivalu, Adi Elenoa    15 Barracudas                NT    1:36.80  
  7 Sharma, Trisha            16 Great White               NT    1:55.12  
 
Event 4  Women 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thoms, Mana               17 Orca                 1:07.12    1:09.45  
 
Event 4  Boys 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keli, Elias               10 Great White          1:49.72    1:23.42  
  2 Grace, Joseph              9 Orca                      NT    2:42.92  
 
Event 4  Boys 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samson, Tahune            12 Makos                1:35.55    1:11.93  
  2 Cornish, Seth             11 Barracudas           1:27.52    1:20.52  
  3 Ho, Kristen               11 Great White          1:34.97    1:26.89  
  4 Samuelu, Tilden           12 Great White               NT    1:40.37  
  5 Powell, Aunese            11 Great White               NT    1:45.24  
  6 Raikabakaba, Niuselu      12 Marlin Bluez              NT    1:46.28  
  7 Hill, Moroni              11 Barracudas                NT    1:49.11  
  8 Daulakeba, Ratu Meli      12 Great White               NT    2:04.13  
 
Event 4  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Reuben            13 Barracudas           1:11.01    1:01.65  
  2 Underwood, Christian      14 Great White          1:36.61    1:13.35  
  3 Ravudi, Asesela           14 Orca                      NT    1:14.10  
  4 Rotuisolia, Ratu Leone    14 Marlin Bluez         1:40.54    1:17.51  
  5 King, Finley              13 Barracudas                NT    1:20.78  
  6 Raikabakaba, Josua        14 Marlin Bluez              NT    1:24.41  
  7 Kolinisau, Jofiliti       13 Marlin Bluez              NT    1:24.75  
  8 Puamau, Sowane            13 Marlin Bluez              NT    1:32.13  
  9 Kalounivalu, Senivalati   13 Barracudas                NT    1:32.28  
 10 Qaranivalu, Ratu Eparama  13 Barracudas                NT    1:41.12  
 -- Qaranivalu, Ratu Viliame  13 Barracudas                NT         DQ  
 -- Underwood, Tommy          13 Seals                1:30.49         NS  
 
Event 4  Men 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tokona, Erik              15 Marlin Bluez         1:01.71      59.65  
  2 Koroi, Rafaele            16 Marlin Bluez         1:12.21    1:10.04  
  3 Grace, Joshua             15 Orca                      NT    1:14.19  
 
Event 4  Men 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCaig, Hansel            19 Tritons                52.13      51.26  
  2 Yalimaiwai, Temafa        20 Tritons                53.22      54.84  
  3 Taylor, Ethan             17 Barracudas             59.78      58.94  
  4 Leca, Paul                17 Marlin Bluez         1:06.54    1:00.20  
  5 Faktaufon, Jeremiah       18 Dolphins               56.51    1:00.31  
  6 Caine, Aiden              17 Tritons              1:03.76    1:02.66  
  7 Thaggard, Fenton          23 Marlin Bluez         1:06.56    1:04.90  
  8 Sau, William              17 Marlin Bluez         1:18.58    1:05.24  
  9 McBride, Timothy          18 Marlin Bluez              NT    1:11.97  
 10 Bai, Jonetani             17 Barracudas           1:14.73    1:14.26  
 11 Lutuvakula, Sakiusa       18 Marlin Bluez              NT    2:00.10  
 
Event 5  Girls 10 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bilo, Marybernard          9 Great White               NT    4:18.57  
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roxburgh, Savannah        12 Great White               NT    3:28.38  
  2 Waqa, Rantafa             12 Marlin Bluez         4:13.30    3:30.10  
  3 Biumaiwai, Lale           11 Marlin Bluez         4:58.03    3:51.87  
 -- Aisake, Hazelyn           12 Great White               NT         DQ  
 
Event 5  Girls 13-14 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Katelyn            13 Orca                 3:43.69    3:14.92  
  2 Vatubua, Jonalese         14 Marlin Bluez         3:29.22    3:24.83  
  3 King, Miley               14 Barracudas           3:13.45    3:25.72  
  4 Erasito, Marleeana        13 Barracudas           3:34.69    3:29.08  
  5 Rai, Manisha              13 Dolphins                  NT    3:32.78  
  6 Vakatawa, Sainimere       13 Marlin Bluez         4:03.87    3:48.12  
  7 Leca, Ateca               14 Marlin Bluez         3:54.86    3:59.06  
 -- Faasau, Heilala-O-Waterv  14 Orca                      NT         DQ  
 
Event 5  Women 15-16 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mudunasoko, Kelera        15 Barracudas           2:57.87    2:47.46  
  2 Smith, Imelda             15 Orca                 3:20.81    3:13.73  
  3 Qeleni, Varanisese        15 Marlin Bluez              NT    3:38.18  
  4 Rakaria, Aditanaivua      15 Barracudas           3:58.74    3:45.72  
  5 Biumaiwai, Mere           16 Marlin Bluez         4:08.55    3:56.26  
 
Event 5  Women 17 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mawi, Tia                 17 Orca                 3:05.52    3:04.85  
  2 Rotuisolia, Adi Filomena  18 Marlin Bluez         3:29.57    3:32.07  
 
Event 5  Boys 10 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Thomas, Ethan             10 Great White               NT         DQ  
 
Event 5  Boys 11-12 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Naisara, Mikaele          11 Marlin Bluez         4:11.60    3:25.91  
  2 Wedlock, Jordan           12 Great White               NT    3:28.58  
  3 Elliot, Ayden             12 Great White               NT    3:33.61  
  4 Younger, Jamesa           12 Marlin Bluez         4:18.00    3:36.61  
  5 Croker, Josaiah           12 Marlin Bluez         3:38.28    3:38.61  
  6 Erasito, Peter            11 Barracudas           4:17.68    3:56.72  
  7 Tawake, Solomoni          11 Marlin Bluez         5:26.81    4:52.65  
 
Event 5  Boys 13-14 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cornish, Alfred           13 Barracudas           3:13.19    3:01.34  
  2 Rova, Jeremiah            13 Barracudas           3:31.78    3:06.96  
 
Event 5  Men 15-16 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tokalautawa, Keona-Afa    16 Barracudas           3:10.96    3:06.57  
  2 Tokona, Zion              15 Marlin Bluez              NT    3:16.43  
 -- Jinlin, Song              16 Barracudas                NT         NS  
 
Event 5  Men 17 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mara, Keith               17 Dolphins             2:54.06    2:42.18  
  2 Erasito, Hefu             18 Barracudas           2:50.32    2:53.14  
  3 Bose, Abraham             17 Barracudas           3:04.06    3:00.86  
 
Event 6  Girls 10 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khelan, Grace             10 Orca                      NT    3:21.47  
 
Event 6  Girls 11-12 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bai, Merewai              11 Barracudas           3:32.95    3:04.89  
  2 Smith, Keiko              12 Orca                 3:22.25    3:06.16  
  3 Robinson, Nancy           12 Great White               NT    3:18.30  
 -- Leca, Salote              11 Marlin Bluez              NT         DQ  
 
Event 6  Girls 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mara, Litea               14 Dolphins             3:04.40    3:00.93  
  2 Vatubua, Jonalese         14 Marlin Bluez         3:11.82    3:01.17  
  3 Kirarock, Allana          13 Babale                    NT    3:34.42  
 -- Kwong, Theola             14 Marlin Bluez         3:11.77         DQ  
 -- Rakaria, Louise           13 Barracudas                NT         DQ  
 
Event 6  Women 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bai, Vivita               15 Barracudas           2:41.63    2:41.86  
  2 Verebasaga, Patricia      15 Barracudas           2:41.70    2:42.37  
  3 Tudreu, Faith             16 Orca                 2:53.85    2:49.66  
  4 Sowane, Tagici            15 Barracudas           2:44.90    2:52.15  
  5 Kwong, Charis             15 Marlin Bluez         3:00.03    2:56.50  
 
Event 6  Women 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thoms, Mana               17 Orca                 2:43.79    2:51.86  
 
Event 6  Boys 10 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Croker, Anetekini          9 Marlin Bluez              NT         DQ  
 -- Reiher, Niko              10 Babale                    NT         DQ  
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samaratunga, Losith       12 Barracudas           4:01.91    3:14.70  
 
Event 6  Boys 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Reuben            13 Barracudas           2:47.06    2:39.22  
  2 Aisake, Lorenzo           13 Great White               NT    3:00.70  
  3 Wilson, Ethan             13 Great White               NT    3:11.66  
  4 Underwood, Christian      14 Great White               NT    3:14.04  
  5 Tawake, Apimeleki         14 Marlin Bluez         4:07.99    3:22.50  
 
Event 6  Men 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Jason              15 Marlin Bluez              NT    2:58.02  
  2 Seru, Tuimasi             15 Marlin Bluez              NT    3:13.92  
 -- Grace, Joshua             15 Orca                      NT         DQ  
 
Event 6  Men 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Ethan             17 Barracudas           2:27.75    2:38.86  
  2 Mendis, Hapuarachchige    17 Babale                    NT    3:06.24  
 -- Bai, Lasarusa             17 Barracudas           3:26.17         DQ  
 
Event 7  Girls 13-14 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Naisara, Matelita         13 Marlin Bluez              NT    6:09.38  
 -- Smith, Katelyn            13 Orca                      NT         DQ  
 
Event 7  Women 15-16 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Smith, Imelda             15 Orca                 6:21.19         DQ  
 
Event 7  Women 17 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonerogo, Esther          17 Barracudas                NT    6:04.50  
  2 McGowan, Joan             18 Barracudas           5:59.01    6:19.96  
 
Event 7  Boys 11-12 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwong, Thaddeus           12 Marlin Bluez              NT    6:06.70  
 
Event 7  Boys 13-14 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coffin, Anselm            14 Great White               NT    6:21.77  
 
Event 7  Men 15-16 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tokona, Erik              15 Marlin Bluez         5:41.18    5:20.70  
 
Event 7  Men 17 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mara, Keith               17 Dolphins             5:52.26    5:20.73  
 
Event 8  Girls 10 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bai, Atelini               9 Barracudas                NT    4:35.04  
 
Event 8  Girls 11-12 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Biumaiwai, Lale           11 Marlin Bluez         4:58.00    3:58.67  
  2 Leca, Salote              11 Marlin Bluez              NT    4:27.96  
 -- Osborne, Kakala           12 Barracudas                NT         DQ  
 
Event 8  Girls 13-14 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwong, Theola             14 Marlin Bluez         3:06.48    2:59.05  
  2 Paulo, Henrietta          13 Barracudas                NT    4:38.82  
 -- Vakatawa, Sainimere       13 Marlin Bluez              NT         DQ  
 -- Kirarock, Allana          13 Babale                    NT         DQ  
 -- Leca, Ateca               14 Marlin Bluez         4:05.04         NS  
 
Event 8  Women 15-16 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sowane, Tagici            15 Barracudas           2:50.85    2:43.25  
  2 Biumaiwai, Mere           16 Marlin Bluez         3:52.30    3:33.22  
  3 Rakaria, Aditanaivua      15 Barracudas           3:54.25    3:51.71  
 
Event 8  Women 17 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thoms, Mana               17 Orca                 2:46.98    2:55.89  
 
Event 8  Boys 10 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Croker, Anetekini          9 Marlin Bluez              NT    4:38.79  
 
Event 8  Boys 11-12 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Naisara, Mikaele          11 Marlin Bluez              NT    3:36.87  
  2 Croker, Josaiah           12 Marlin Bluez         3:32.95    3:53.71  
  3 Ho, Kristen               11 Great White               NT    3:54.10  
  4 Qeleni, Viliame           12 Marlin Bluez              NT    4:09.18  
  5 Tawake, Solomoni          11 Marlin Bluez         5:28.93    5:09.72  
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Ethan             13 Great White               NT    3:06.15  
  2 Rova, Jacob               13 Barracudas           3:19.03    3:13.05  
  3 Kalounivalu, Senivalati   13 Barracudas                NT    4:10.10  
 -- Tawake, Apimeleki         14 Marlin Bluez              NT         DQ  
 
Event 8  Men 15-16 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koroi, Rafaele            16 Marlin Bluez              NT    4:25.62  
 -- Seru, Tuimasi             15 Marlin Bluez              NT         DQ  
 -- Brown, Jason              15 Marlin Bluez         3:57.06         DQ  
 
Event 8  Men 17 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bai, Lasarusa             17 Barracudas           3:36.59         DQ  
 -- Sau, William              17 Marlin Bluez         2:56.01         DQ  
 -- Mendis, Hapuarachchige    17 Babale                    NT         DQ  
 
Event 9  Girls 11-12 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bai, Merewai              11 Barracudas           1:35.19    1:30.20  
  2 Smith, Keiko              12 Orca                      NT    1:32.83  
  3 Waqa, Rantafa             12 Marlin Bluez              NT    1:40.53  
  4 Ho, Amber                 12 Great White               NT    1:53.97  
 
Event 9  Girls 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Naisara, Matelita         13 Marlin Bluez              NT    1:16.75  
  2 Smith, Katelyn            13 Orca                 1:35.25    1:26.54  
 
Event 9  Women 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bai, Vivita               15 Barracudas           1:16.76    1:13.86  
  2 Tudreu, Faith             16 Orca                 1:16.72    1:19.67  
  3 Kwong, Charis             15 Marlin Bluez         1:28.44    1:22.53  
 
Event 9  Women 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rova, Rosemarie           19 Barracudas           1:06.63    1:08.58  
  2 McGowan, Joan             18 Barracudas           1:19.35    1:23.28  
 
Event 9  Boys 11-12 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Samaratunga, Losith       12 Barracudas                NT         DQ  
 
Event 9  Boys 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ravudi, Asesela           14 Orca                      NT    1:29.10  
 
Event 9  Men 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yalimaiwai, Temafa        20 Tritons                57.02      57.53  
  2 Taylor, Ethan             17 Barracudas           1:04.97    1:03.84  
  3 Bai, Jonetani             17 Barracudas                NT    1:33.09  
 
Event 10  Girls 10 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Osborne, Makare            9 Barracudas                NT    1:54.20  
 
Event 10  Girls 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonerogo, Abigail         12 Barracudas           1:25.04    1:19.36  
  2 Chute, Laura              12 Dolphins             1:41.82    1:23.43  
  3 Kirarock, Roxanne         11 Babale                    NT    1:24.76  
  4 Roxburgh, Savannah        12 Great White               NT    1:27.77  
  5 Osborne, Kakala           12 Barracudas           1:40.00    1:28.25  
  6 Robinson, Nancy           12 Great White               NT    1:33.65  
 -- Ho, Amber                 12 Great White               NT         DQ  
 
Event 10  Girls 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Constance        13 Barracudas           1:26.88    1:19.79  
  2 King, Miley               14 Barracudas           1:22.41    1:25.01  
  3 Erasito, Marleeana        13 Barracudas           1:33.00    1:25.45  
  4 Faasau, Heilala-O-Waterv  14 Orca                      NT    1:29.30  
  5 Mawi, Emily               14 Orca                 1:33.22    1:34.89  
  6 Khelan, Faith             13 Orca                      NT    1:34.90  
  7 Rakaria, Louise           13 Barracudas           2:00.46    1:35.71  
 
Event 10  Women 15-16 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mudunasoko, Kelera        15 Barracudas           1:26.78    1:14.63  
  2 Sowane, Tagici            15 Barracudas           1:17.71    1:17.22  
  3 Lanyon, Geradyne          16 Makos                1:20.01    1:21.38  
  4 Verebasaga, Patricia      15 Barracudas           1:17.24    1:23.92  
  5 Qeleni, Varanisese        15 Marlin Bluez              NT    1:26.17  
  6 Rotuisolia, Adi Fulori    16 Marlin Bluez              NT    1:32.16  
 
Event 10  Women 17 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonerogo, Esther          17 Barracudas           1:18.39    1:20.69  
  2 Mawi, Tia                 17 Orca                 1:21.39    1:25.11  
  3 Rotuisolia, Adi Filomena  18 Marlin Bluez         1:28.75    1:30.55  
 
Event 10  Boys 10 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Keli, Elias               10 Great White               NT         DQ  
 
Event 10  Boys 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Naisara, Mikaele          11 Marlin Bluez         1:42.23    1:28.27  
  2 Wedlock, Jordan           12 Great White               NT    1:28.40  
  3 Elliot, Ayden             12 Great White          2:06.72    1:34.51  
  4 Cornish, Seth             11 Barracudas                NT    1:34.90  
  5 Younger, Jamesa           12 Marlin Bluez         1:53.37    1:34.94  
  6 Ho, Kristen               11 Great White          1:52.05    1:40.60  
  7 Tawake, Solomoni          11 Marlin Bluez         2:18.21    2:07.60  
 -- Tavuyara, Levani          11 Babale                    NT         DQ  
 -- Qeleni, Viliame           12 Marlin Bluez              NT         DQ  
 
Event 10  Boys 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Reuben            13 Barracudas           1:20.55    1:12.85  
  2 Cornish, Alfred           13 Barracudas           1:29.29    1:15.92  
  3 Rova, Jeremiah            13 Barracudas           1:29.04    1:16.30  
  4 Tawake, Apimeleki         14 Marlin Bluez              NT    1:26.06  
  5 Rotuisolia, Ratu Leone    14 Marlin Bluez         1:34.19    1:29.39  
  6 King, Finley              13 Barracudas                NT    1:32.93  
  7 Cocker, Ratu Ratavo       13 Babale                    NT    1:33.50  
  8 Marrittius, Jordan        13 Great White               NT    1:34.40  
  9 Raikabakaba, Josua        14 Marlin Bluez              NT    1:36.40  
 
Event 10  Men 15-16 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tokalautawa, Keona-Afa    16 Barracudas           1:13.22    1:12.91  
  2 Tokona, Zion              15 Marlin Bluez              NT    1:18.78  
  3 Koroi, Rafaele            16 Marlin Bluez              NT    1:19.72  
 -- Jinlin, Song              16 Barracudas                NT         DQ  
 
Event 10  Men 17 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mara, Keith               17 Dolphins                  NT    1:08.64  
  2 Leca, Paul                17 Marlin Bluez              NT    1:13.22  
  3 Bose, Abraham             17 Barracudas           1:13.94    1:15.94  
  4 McBride, Timothy          18 Marlin Bluez              NT    1:29.31  
 
Event 11  Girls 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bai, Atelini               9 Barracudas                NT         DQ  
 
Event 11  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tiatia, Isla              12 Makos                  44.62      37.21  
  2 Roxburgh, Savannah        12 Great White               NT      39.93  
  3 Waqa, Rantafa             12 Marlin Bluez         1:06.18      45.05  
  4 Aisake, Hazelyn           12 Great White               NT      45.89  
  5 Biumaiwai, Lale           11 Marlin Bluez         1:01.72      47.18  
  6 Leca, Salote              11 Marlin Bluez              NT      53.64  
 -- Tavuyara, Hannah          12 Dolphins                  NT         DQ  
 
Event 11  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mara, Litea               14 Dolphins               37.43      33.78  
  2 Kwong, Theola             14 Marlin Bluez           39.69      35.90  
  3 Vatubua, Jonalese         14 Marlin Bluez           44.65      36.18  
  4 Rai, Manisha              13 Dolphins                  NT      39.39  
  5 Vereivalu, Adi Salote     14 Dolphins                  NT      40.81  
  6 Kirarock, Allana          13 Babale                    NT      43.17  
 -- Somerville, Lorraine      13 Great White               NT         DQ  
 
Event 11  Women 15-16 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tudreu, Faith             16 Orca                   34.06      34.00  
  2 Kwong, Charis             15 Marlin Bluez           36.53      35.10  
  3 Biumaiwai, Mere           16 Marlin Bluez           43.85      43.61  
  4 Rakaria, Aditanaivua      15 Barracudas             42.63      45.38  
 
Event 11  Women 17 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rova, Rosemarie           19 Barracudas             31.44      31.52  
  2 Lagonilakeba, Ofa         17 Makos                  32.11      32.20  
  3 Naivalu, Ro Wakanivugaya  20 Seals                  32.81      34.48  
  4 McGowan, Joan             18 Barracudas             33.05      34.73  
 
Event 11  Boys 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reiher, Niko              10 Babale                    NT      47.68  
  2 Thomas, Ethan             10 Great White               NT      51.92  
  3 Croker, Anetekini          9 Marlin Bluez              NT    1:12.68  
 
Event 11  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwong, Thaddeus           12 Marlin Bluez           37.60      33.02  
  2 Samaratunga, Losith       12 Barracudas             55.32      37.91  
  3 Erasito, Peter            11 Barracudas             53.75      45.03  
  4 Croker, Josaiah           12 Marlin Bluez           49.44      45.51  
 -- Samson, Tahune            12 Makos                  51.94         DQ  
 
Event 11  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coffin, Anselm            14 Great White            48.38      33.14  
  2 Rova, Jeremiah            13 Barracudas             36.16      33.23  
  3 Marrittius, Jordan        13 Great White               NT      43.00  
  4 Cocker, Ratu Ratavo       13 Babale                    NT      45.48  
 -- Underwood, Tommy          13 Seals                     NT         NS  
 
Event 11  Men 15-16 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tokona, Erik              15 Marlin Bluez           31.48      29.53  
  2 Brown, Jason              15 Marlin Bluez           55.41      36.12  
  3 Seru, Tuimasi             15 Marlin Bluez           47.89      36.96  
 
Event 11  Men 17 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCaig, Hansel            19 Tritons                25.22      24.70  
  2 Yalimaiwai, Temafa        20 Tritons                26.15      27.05  
  3 Taylor, Ethan             17 Barracudas             29.12      28.22  
  4 Erasito, Hefu             18 Barracudas             27.75      28.71  
  5 Faktaufon, Jeremiah       18 Dolphins               30.42      30.18  
  6 Bai, Lasarusa             17 Barracudas                NT      35.62  
 
Event 12  Girls 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khelan, Grace             10 Orca                      NT      35.20  
  2 Sigadua, Ruth             10 Babale                    NT      37.85  
  3 Rai, Marissa              10 Dolphins                  NT      40.56  
  4 Vulivuli, Rose            10 Marlin Bluez              NT      42.40  
  5 Chute, Michelle            8 Dolphins                  NT      43.57  
  6 Osborne, Makare            9 Barracudas             50.79      44.02  
  7 Bilo, Marybernard          9 Great White          1:14.72      53.17  
 -- Barratt, Rebekah          10 Dolphins               59.20         NS  
 -- Wedlock, Katarina          9 Great White               NT         NS  
 
Event 12  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bai, Merewai              11 Barracudas             36.22      31.93  
  2 Chute, Laura              12 Dolphins               37.79      32.91  
  3 Gonerogo, Abigail         12 Barracudas             34.63      32.97  
  4 Kirarock, Roxanne         11 Babale                    NT      33.15  
  5 Roxburgh, Savannah        12 Great White               NT      33.67  
  6 Tavuyara, Hannah          12 Dolphins               37.90      35.61  
  7 Qaranivalu, Yvonne        11 Barracudas                NT      40.33  
  8 Sauraraa, Naomi           11 Barracudas                NT      40.92  
 
Event 12  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Constance        13 Barracudas             33.80      32.22  
  2 King, Miley               14 Barracudas             30.96      33.39  
  3 Erasito, Marleeana        13 Barracudas             34.06      33.47  
  4 Rai, Manisha              13 Dolphins               38.34      34.46  
  5 Vakatawa, Sainimere       13 Marlin Bluez           38.23      35.30  
  6 Eyre, Marayka             13 Dolphins               42.57      36.16  
  7 Khelan, Faith             13 Orca                      NT      36.34  
  8 Faasau, Heilala-O-Waterv  14 Orca                      NT      37.57  
  9 Rakaria, Louise           13 Barracudas             41.19      37.86  
 10 Paulo, Jaylene            13 Barracudas                NT      40.85  
 11 Paulo, Henrietta          13 Barracudas                NT      41.72  
 12 Vulivuli, Martina         14 Marlin Bluez              NT      42.72  
 13 Delai, Abigail            14 Barracudas                NT      44.14  
 14 Somerville, Lorraine      13 Great White            53.19      45.94  
 
Event 12  Women 15-16 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Verebasaga, Patricia      15 Barracudas             30.49      29.70  
  2 Mudunasoko, Kelera        15 Barracudas             32.41      29.77  
  3 Bai, Vivita               15 Barracudas             29.78      30.04  
  4 Lanyon, Geradyne          16 Makos                  31.25      31.55  
  5 Smith, Imelda             15 Orca                   31.59      32.33  
  6 Wakeman, Gemma            15 Makos                     NT      32.57  
  7 Qeleni, Varanisese        15 Marlin Bluez           38.66      33.31  
  8 Rotuisolia, Adi Fulori    16 Marlin Bluez           35.47      34.55  
  9 Qaranivalu, Adi Elenoa    15 Barracudas                NT      41.01  
 10 Sharma, Trisha            16 Great White               NT      49.43  
 
Event 12  Women 17 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rova, Rosemarie           19 Barracudas             27.94      28.32  
  2 Lagonilakeba, Ofa         17 Makos                  29.76      30.02  
  3 Gonerogo, Esther          17 Barracudas             31.18      31.81  
  4 Naivalu, Ro Wakanivugaya  20 Seals                  29.78      32.24  
  5 Thoms, Mana               17 Orca                   30.05      32.60  
  6 Mawi, Tia                 17 Orca                   32.61      32.86  
  7 Rotuisolia, Adi Filomena  18 Marlin Bluez           36.09      34.93  
 
Event 12  Boys 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keli, Elias               10 Great White            40.91      36.74  
  2 Reiher, Niko              10 Babale                 49.75      38.33  
  3 Thomas, Ethan             10 Great White               NT      42.65  
  4 Grace, Joseph              9 Orca                      NT    1:11.93  
 
Event 12  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samson, Tahune            12 Makos                  40.11      31.69  
  2 Cornish, Seth             11 Barracudas             36.50      33.64  
  3 Younger, Jamesa           12 Marlin Bluez           44.61      37.61  
  4 Qeleni, Viliame           12 Marlin Bluez           47.22      37.82  
  5 Elliot, Ayden             12 Great White            48.79      38.33  
  6 Erasito, Peter            11 Barracudas             43.63      41.00  
  7 Samuelu, Tilden           12 Great White               NT      42.57  
  8 Tavuyara, Levani          11 Babale                 57.36      42.98  
  9 Powell, Aunese            11 Great White               NT      43.45  
 10 Hill, Moroni              11 Barracudas                NT      45.20  
 11 Raikabakaba, Niuselu      12 Marlin Bluez              NT      47.21  
 12 Daulakeba, Ratu Meli      12 Great White               NT      53.16  
 
Event 12  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Reuben            13 Barracudas             30.88      27.57  
  2 Cornish, Alfred           13 Barracudas             32.82      28.42  
  3 Coffin, Anselm            14 Great White            40.79      30.39  
  4 Underwood, Christian      14 Great White            36.06      31.07  
  5 Rova, Jacob               13 Barracudas             34.78      31.22  
  6 Ravudi, Asesela           14 Orca                      NT      32.04  
  7 Aisake, Lorenzo           13 Great White               NT      32.84  
  8 Cocker, Ratu Ratavo       13 Babale                 41.16      33.64  
  9 Kolinisau, Jofiliti       13 Marlin Bluez              NT      33.70  
 10 Rotuisolia, Ratu Leone    14 Marlin Bluez           36.15      33.72  
 11 King, Finley              13 Barracudas                NT      34.51  
 12 Raikabakaba, Josua        14 Marlin Bluez              NT      35.56  
 13 Marrittius, Jordan        13 Great White            41.19      36.01  
 14 Puamau, Sowane            13 Marlin Bluez              NT      36.98  
 15 Kalounivalu, Senivalati   13 Barracudas                NT      39.50  
 16 Qaranivalu, Ratu Eparama  13 Barracudas                NT      43.25  
 17 Qaranivalu, Ratu Viliame  13 Barracudas                NT      43.92  
 -- Underwood, Tommy          13 Seals                  38.72         NS  
 
Event 12  Men 15-16 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tokalautawa, Keona-Afa    16 Barracudas             29.84      28.12  
  2 Tokona, Zion              15 Marlin Bluez           33.93      31.72  
  3 Grace, Joshua             15 Orca                      NT      31.89  
  4 Jinlin, Song              16 Barracudas                NT      35.11  
 
Event 12  Men 17 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCaig, Hansel            19 Tritons                23.83      23.50  
  2 Yalimaiwai, Temafa        20 Tritons                24.61      25.45  
  3 Faktaufon, Jeremiah       18 Dolphins               25.97      27.18  
  4 Caine, Aiden              17 Tritons                28.11      27.52  
  5 Leca, Paul                17 Marlin Bluez           29.19      27.67  
  6 Sau, William              17 Marlin Bluez           30.94      28.86  
  7 Thaggard, Fenton          23 Marlin Bluez           26.83      29.30  
  8 Bose, Abraham             17 Barracudas             29.44      29.37  
  9 McBride, Timothy          18 Marlin Bluez              NT      30.62  
 10 Bai, Jonetani             17 Barracudas             32.16      32.88  
 11 Lutuvakula, Sakiusa       18 Marlin Bluez              NT      38.94